(044) 331-59-32   (068) 92 11 715

Екаунтинг (від лат. accaunting, доповідь, надавати звіт, пояснювати). Функціональна сфера бізнесу, пов’язана із збиранням, класифікацією, обробкою, аналізом і оформленням різних виді фінансової інформації.

Еквівалент. Рівнозначний, рівноцінний продукт або товар.

Еквіваленти грошових коштів. Короткострокові високоліквідні фінансові інвестиції, які вільно конвертуються у певні суми грошових коштів і які характеризуються незначним ризиком зміни їх вартості.

Економічна вигода. Потенційна можливість отримання підприємством грошових коштів від використання активів.

Економічний аналіз. Система прийомів, що використовується в контролі для розкриття причинних зв’язків, що зумовлюють результати явищ і процесів.

Економічний контроль. Система органів державного і господарського управління, які здійснюють контроль за економічним і соціальним розвитком країни, формуванням і витрачанням Державного бюджету України відповідно до законодавчого регулювання, прийнятого Верховною Радою України, та Конституції України.

Експеримент (від лат. experimentum – досвід, проба). Активне і цілеспрямоване втручання в перебіг процесу, що вивчається, відповідні зміни або його відтворення в спеціально створених і контролюємих умовах. В експерименті об’єкт або відтворюється штучно, або ставиться у певним чином задані умови, які відповідають цілям дослідження. Науковий експеримент завжди скеровується певною ідеєю, концепцією, гіпотезою. Основні стадії здійснення експерименту: планування і побудова, контроль, інтерпретація результатів. Функції експерименту: дослідна перевірка гіпотез і теорій, формування нових наукових концепцій. Експеримент застосовується в практиці бухгалтерського обліку з метою удосконалення його прийомів і способів.

Експерт. Фізична особа або установа, яка має спеціальні знання та досвід у певній галузі, що відрізняється від обліку та аудиту. Експерт може бути запрошений аудитором або підприємством.

Експертиза. Дослідження фахівцем (експертом) будь-яких питань, вирішення яких вимагає спеціальних знань у га лузі науки, техніки, мистецтва, належить до нефінансових заходів контролю.

Експорт. Продаж товару або послуг іноземному покупцю з відправкою товару у країну покупця.

Експортно-імпортні операції. Міжнародні розрахунки, в процесі котрих регулюються платежі за грошовими вимогами та зобов’язаннями, що виникають у підприємств щодо експорту чи імпорту товарів і послуг.

Електронний документ. Документ, інформація в якому представлена у формі електронних даних, включаючи відповідні реквізити документа, в тому числі і електронний цифровий підпис, який може бути сформований, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму чи на папері.

Елемент вибірки. Окремі елементи, що складають генеральну сукупність, наприклад: чеки, бланки внеску депозиту; записи щодо кредиту у виписках з банківських рахунків; грошові одиниці.

Елемент витрат. Cукупність економічно однорідних витрат, зокрема: матеріальні витрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні доходи, амортизація, інші операційні витрати.

Елементні витрати. Прості витрати на виробництво, які складаються з одного економічного елемента, що не поділяється на складові частини, і які відносять на собівартість продукції.

Етика. Галузь філософії, що займається систематичним вивченням проблеми вибору людини, стандартів доброго або поганого, якими людина керується, та доброти, якої вона врешті-решт прагне.

Етика ділових відносин. Система універсальних і специфічних моральних вимог і норм поведінки, що реалізуються в одній із сфер суспільного життя – професійній діяльності; базується на загальнолюдських нормах і правилах поведінки, але має деякі відмітні особливості. Професійна роль будь-якого співробітника невід’ємно пов’язана з виконанням ним етичних норм взаємовідносин зі своїм зовнішнім оточенням (колегами, підлеглими, клієнтами та партнерами). Дотримання етики ділових відносин є одним із головних критеріїв оцінки професіоналізму як окремого співробітника, так і організації в цілому.

Етика аудиторів. Необхідний мінімум правил поведінки, обов’язкових для виконання. До основних етичних принципів аудиторів належать незалежність, чесність, об’єктивність, компетентність, конфіденційність, професійна поведінка, технічні стандарти.

Ефективна ставка відсотка. Ставка відсотка, що визначається діленням суми річного відсотка та дисконту (або різниці річного відсотка та премії) на середню величину собівартості інвестиції (або зобов’язання) та вартості її погашення.

Ефективність внутрішнього аудиту. Співвідношення досягнутого аудитом результату та мети, яка була поставлена перед ним; досягнення результату з найменшими витратами часу, коштів та ресурсів.